X
Menu

V. Stundžio laiškas kreipimasis

Stundys ValentinasMieli bendražygiai,

Esame vienos politinės šeimos nariai: politiniai kaliniai ir tremtiniai, konservatoriai ir krikščionys demokratai, tautininkai ir Sąjūdžio idealus puoselėjantys – šiandien susivieniję po Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vėliava. Esame didžiausia ir nuosekliausia Lietuvos valstybingumą ginanti ir puoselėjanti partija.

Po paskutiniųjų Seimo rinkimų turime gerą progą svarstyti mūsų bendruomenės problemas, lūkesčius ir pokyčių gaires. Žinoma, galime džiaugtis, galime būti kritiški. Globali krizė mūsų neišgąsdino, po dviejų kadencijų kairiųjų valdymo sugebėjome Lietuvos kūrybą pasukti modernios, veržlios valstybės linkme. Buvome viešojoje erdvėje ketverius metus aršiai kritikuojami ir menkinami, bet oriai atlaikėme šią neapykantą, neprapuolėme krizės verpetuose, priešingai, Europoje buvome vertinami kaip sėkmingiausiai besitvarkantys, kaip greičiausiai atsigaunantys.

Tačiau galynėdamiesi su krizės grėsmėmis, sekdami globalius procesus, kai ką praradome, pametėme – pirmiausia dėmesį ir pagarbą žmogui, nebeliko laiko jo problemoms, jo lūkesčiams, jo klausimams. Regis, buvome įtikėję, kad žmonės turi džiaugtis tik todėl, kad mes drąsiai ieškome išeičių iš krizės gniaužtų, kad tai savaime gėris. Deja, žmonių lūkesčiai kiek kitokie. Rinkimuose jie aiškiai pasakė – nepamirškit mūsų, mes esame valstybės kūrėjai. Taigi esame kryžkelėje, kai turime persvarstyti ir savo politiką, ir savo organizacijos klausimus. Krizė išryškino permainų būtinybę, ją turime sąžiningai ir atvirai svarstyti. Tokią galimybę mums suteikia partijos pirmininko rinkimai.

Mes turime veikti efektyviai, darniai ir tikslingai, todėl būtina partijos veikloje stiprinti demokratinius principus, teikti pirmenybę skyriams kaip partijos pamatui, plėtoti sistemingą diskusiją. Ne valdoma ar parodomoji demokratija, o dalyvavimo demokratija yra partijos stiprybė. Todėl būtina peržiūrėti visą partijos struktūrų sąrangą, jų kompetencijas ir tarpusavio veikimą, persvarstyti pirmininko rinkimų ir rinkimų sąrašų sudarymo tvarkas, užtikrinant šių procedūrų patikimumą ir skaidrumą. Atsisakant imitacinės demokratijos, turime sudaryti sąlygas skyrių veiklos efektyvumui, pirmiausia užtikrinant įmanomas finansines veiklos sąlygas, keliant konkrečius uždavinius, skirti darbams ir reikalingus resursus.

Mes, TS-LKD, privalome būti atvira, demokratiška bendruomenė, kurioje svarbus yra kiekvienas, kurios pamatas yra grupės, skyriai ir visos partijos institucijos: visų dalyvavimas, įsiklausymas, vertinimas ir sutarimo paieška turi sustiprinti kiekvieno pasitikėjimą. Tik vienybėje mūsų stiprybė ir visuomenės pasitikėjimas mumis.

Mieli bendražygiai, jei mano nuostatos artimos ir Jūsų mintims, kviečiu dalyvauti mūsų partijos pirmininko rinkimuose ir palaikyti mane. Jūsų balsas už mane bus balsas už atsinaujinusią ir sustiprėjusią Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus!

Nuoširdžiai –

Valentinas Stundys