X
Menu

VAKARIENIAUKIME KARTU

Nuoširdžiai sveikiname visus su šv. Valentino diena ir kviečiame ją paminėti kiek kitaip nei įprasta – dalyvaujant konkurse 10 PRIESAKŲ ŠEIMAI. Jis tęsis iki lietuviškos Meilės dienos – Mildos šventės gegužės 13-ąją. O Tarptautinę šeimos dieną – gegužės 15-ąją paskelbsime Jūsų atsiųstus išmintingiausius, šmaikščiausius ir vertybiškiausius priesakus šeimai. Geriausiųjų priesakų autorių (šeimų) laukia ypatinga dovana – pažintinė-turistinė kelionė. Žinoma – su iškyla gamtoje. 

Pastaruoju metu daug diskutuojama, kas yra šeima ir kokia ji turėtų būti. Manau, kad šeimos vertybės yra perduodamos iš kartos į kartą, kad naujose šeimose gimsta ne tik vaikai, bet ir naujas požiūris, kokia turi būti ši mažiausia valstybės „ląstelė“.
Turbūt mūsų gyvenime tėra dvi išeitys: lengvoji – toliau plaukiame pasroviui ir pasiduodame medžiagos pasaulio atakoms, ar vis dėlto sutartinai stengiamės atkurti moralines taisykles, sutariame saugoti visa, kas kuria žmonių tarpusavio pasitikėjimą ir tirpdo vienišumą šeimose, bendruomenėje, valstybėje.

Manome, jog pritartumėte – mūsų gyvenime būtina ir tikėjimo tradicija, ir išankstinės taisyklės, ir moraliniai tabu, ir sveiki prietarai – ne vien valstybė ir įstatymai. Būtina ir šeimą globojanti bendruomenė. Nepamatuotas iliuzijas ir žmogaus vienišumą gali įveikti tik šeima, padedama valstybės ir padedanti valstybei.

Nuoširdžiai kviečiu Jus dalyvauti konkurse DEŠIMT PRIESAKŲ ŠEIMAI. Ar ne miela būtų kokią valandėlę vakare, pasidarius karštos arbatos su medumi, susėsti visai šeimai ir pasikalbėti, nuo ko priklauso tarpusavio santykiai, vertybių puoselėjimas ar jų kūrimas Jūsų namuose? O jei pavyktų pasikalbėjimo mintis užrašyti ir atsiųsti jas į mano tinklalapį (kontaktus rasite www.arvydasvidziunas.lt) – atrinkę pačias prasmingiausias, šmaikščiausias, įdomiausias, vertybiškiausias, sudarytume šiuolaikinės darnios šeimos kodeksą – 10 PRIESAKŲ ŠEIMAI. Būtų dar maloniau, jei nevengtumėte šviesaus humoro: sakoma, kad juokaujant pasakoma teisybė.
Kaip dalyvauti konkurse?
1. Sukurti priesaką šeimai (galima 1, bet galima ir visus 10).
2. Tinklalapyje www.arvydasvidziunas.lt užpildykite anketą, kurią rasite konkursui skirtame skydelyje. Joje ir įrašykite savo siūlomus priesakus iki gegužės 13 d. (įskaitytinai).
3. Visus atsiųstus priesakus galėsite matyti www.arvydasvidziunas.lt konkursui skirtame minėtame skydelyje.
4. Taip pat galima priesakus šeimai užrašyti popieriuje ir siųsti voke (Arvydui Vidžiūnui, Gedimino pr. 53, Vilnius). Nepamirškite nurodyti savo kontaktinių duomenų (telefono numerio arba el. pašto).
5. Už 10 PRIESAKŲ ŠEIMAI galėsite balsuoti facebook‘e. Renkant geriausius priesakus, svarus balsas priklausys ir ekspertams (jie paskelbti nurodytoje rubrikoje).
6. Gegužės 15-ąją tinklalapyje www.arvydasvidziunas.lt bus paskelbti 10 PRIESAKŲ ŠEIMAI ir jų autoriai.

Mus galėtų ir turėtų išgelbėti šeima. Ji ir gelbsti. Žinoma, mūsų gyvenamas laikas nėra jai geriausias. Šeima – tai, kas lėta. Šeima – tai kantrybė, kasdienės pamokos, mokėjimas atleisti, suprasti ir pagirti, pastangos padėti. Šeima – tai, kas laukia. Remkimės tuo, kas nežuvę per amžius – meile, sutarimu, bičiulyste, tikėjimu.Nuoširdžiai kviečiu Jus dalyvauti šiame konkurse ir nekantriai laukiu Jūsų laiškų su PRIESAKAIS ŠEIMAI.
O vienas iš priesakų, kuriuo šeimoms jau iš karto galima vadovautis – „Vakarieniaukime kartu“.

Nuoširdžiai palaikantys šeimos idėją –
Seimo narys dr. Arvydas VIDŽIŪNAS su žmona Asta

Konkurso partneris – Vilkaviškio vyskupijos Šeimos centras