X
Menu

Valdas Pileckas: pribrendome rimtiems pokyčiams

Valdas PileckasGerbiamas Valdai, prieš gerą pusmetį buvote išrinktas TS – LKD Marijampolės skyriaus pirmininku. Marijampoliečiai jus pažįsta kaip Jono Totoraičio ir Marijonų mokyklų direktorių, švietimo vadybos ekspertą, puikų kūno kultūros mokytoją. Papasakokite, ką Jūs veikiate laisvalaikiu.

Jau vaikystėje pradėjau sportuoti, svajojau studijuoti Kūno kultūros institute. Pomėgis sportui ir dabar išlikęs, todėl ir dirbu kūno kultūros mokytoju. Laisvalaikiu sportuoti lieka vis mažiau laiko,  mėgstu nors trumpai padirbėti sode, pabūti gamtoje, pakeliauti, paskaityti gerą knygą ar aktualų straipsnį.   Negaliu atsilikti nuo kasdieninių naujienų bei Marijampolės problemų, todėl dalyvauju įvairiuose miesto renginiuose, šventėse, organizuojamose akcijose.

Politika nėra lengvas užsiėmimas. Kodėl į ją įsitraukėte? Kodėl pasirinkote TS-LKD?

Jau atgimimo laikotarpiu dauguma mokytojų įsijungė į Sąjūdžio veiklą savo įstaigose. Dirbdamas Marijampolės 5 – ojoje vidurinėje mokykloje, buvau neabejingas tiems procesams, kurie vyko mūsų mieste ir Lietuvoje. Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės klausimas man buvo svarbus. Tikriausiai todėl šiandien ir esu šiandien šioje partijoje, čia mačiau ir sutikau tuos žmones, kurių vertybinės nuostatos ir darbai  nesiskiria. Labai vertinu žmonių sąžiningumą, minčių ir darbų pastovumą, optimizmą bet kokioje situacijoje.

Skyriaus nariai Jums patikėjo dar vieną labai svarbią užduotį – vesti TS-LKD kandidatus į Marijampolės savivaldybės tarybą. Kaip manote, kokie turėtų būti šiuolaikiniai savivaldybės politikai? Ar Jūsų vadovaujama komanda pasiruošusi po rinkimų tarnauti žmonėms?

Manau, kad ir savivaldybės, ir valstybės politikai turi būti sąžiningi, padorūs ir atsakingi žmonės, nes jiems suteikiama galimybė priimti daugelį sprendimų. Kiekvieno politiko priimamas sprendimas paveikia aplink esančius žmones, todėl visada priimdami sprendimą turime  galvoti apie kitų  gerovę.

Mūsų partijos kandidatų sąrašu itin džiaugiuosi ir didžiuojuosi. Jame yra jau didelę patirtį turinčių vietinių politikų, aktyvaus išsilavinusio jaunimo bei energingų ir savo bendruomenėse didelį autoritetą turinčių nepartinių kandidatų. Tad, jeigu žmonės suteiks pasitikėjimo mandatą, mes stengsimės tarnauti jiems ir siekti gėrio bei teisingumo.

Kokie svarbiausi darbai šį rudenį laukia Marijampolės savivaldybės taryboje? Kokie yra TS-LKD frakcijos planai šį politinį sezoną?

Šį rudenį bus pradėtas rengti ateinančių metų biudžeto projektas, kurį patvirtins dar šios kadencijos savivaldybės taryba, todėl mūsų frakcijos nariai svarstys ir teiks siūlymus, kad būtų parengtas geresnis biudžetas, bus svarstomas klausimas dėl individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, fiksuotų pajamų mokesčių dydžiai 2011m., nekilnojamo turto, valstybinės ir žemės mokesčių lengvatos, tikslinamas šių metų biudžetas ir kita.

Savivaldybės tarybos narys turi atlikti savo pareigas: nuolat bendrauti su rinkėjais, išklausyti ir padėti spręsti jų keliamas problemas, aktyviai dalyvauti komitetų ir tarybos posėdžių darbe. Tą mūsų frakcijos nariai pasiruošę ir toliau tai tęsti.

Kaip vertinate būsimą Marijampolės savivaldybės biudžetą bei dabartinę finansinę situaciją?

Būsimo savivaldybės biudžeto projekto dar nėra, tačiau manau, kad jis turėtų būti kiek didesnis nei šių metų. Pagal pateikiamas finansines ataskaitas situacija lyg ir gerėja, tačiau savivaldybė turi daug skolų, už kurias kiekvienais metais reikia mokėti daugiau nei milijoną litų palūkanų. Matėme ir netinkamo pinigų panaudojimo atvejų, pavyzdžiui, savivaldybės administracija ne pagal paskirtį panaudojo daugiau nei 800 tūkst. litų, juos teko grąžinti. Tad ypač svarbu tikslingai panaudoti jau turimas lėšas. Net ir su mažesniu biudžetu savivaldybė gali atlikti daugiau visuomenei pastebimų ir svarbių darbų.

Kokie esminiai projektai, Jūsų manymu, šiais metais buvo Marijampolėje įgyvendinti? Ko valdžiai padaryti nepavyko?

Džiaugiuos, kad gaunami pinigai iš ES struktūrinių ir sanglaudos fondų finansuojamiems projektams įgyvendinti. Ypač džiugu, kad vyksta renovacijos projektų įgyvendinimas J. Totoraičio ir ,,Ryto‘‘ pagrindinėse mokyklose. Mes turime suprasti, kad investavimas į jaunimą – tai investavimas į ateitį. Visi tikriausiai pastebi J. Basanavičiaus aikštės sutvarkymo projekto įgyvendinimą, vykdomas vandentiekio ir nuotekų tinklų išplėtimo projektas Baraginėje. Juos įgyvendinus žmonės pajus rimtą naudą. Labai gaila, kad iki šiol nėra pradėta įgyvendinta prieš dvejus metus patvirtinta Bendrojo lavinimo mokyklų sporto bazių atnaujinimo programa, o Visuomenės sveikatos biuro pateikiami jaunų žmonių sveikatos rodikliai rodo negeras tendencijas. Tačiau prioritetus dėl pinigų panaudojimo, juo labiau imant paskolas, nustato valdančiąją daugumą sudarančios partijos.

Kas laukia Marijampolės po rinkimų? Ar jau pribrendome rimtesniems pokyčiams?

Artėjantys savivaldybių rinkimai bus svarbiausias politinio gyvenimo įvykis. Politinės partijos pristatinės savo programines nuostatas, o Marijampolės savivaldybės žmonės, kurie yra išmintingi, darbštūs, aktyvūs ir sunkmečiu solidarūs, rinksis.

TS-LKD frakcija labai daug laiko skiria aktyviam bendravimui su gyventojais: daug važinėjame, šnekamės, aiškinamės problemas, išklausome pasiūlymus, susijusius su mūsų savivaldybės gyvenimu. Manau, kad mūsų laukia didžiulis darbas ir tardamiesi su gyventojais mes galime pasiekti gerų rezultatų bei rimtų pokyčių.

Ačiū už pokalbį.

V. Pilecką kalbino Kristina Bilinskaitė.