X
Menu

Vilnius įkvėpė naujoms idėjoms

Konkurse „Marijampolė kitaip“, vykusiame rugsėjį, kurį organizavo JKL Marijampolės filialas, mokiniai buvo kviečiami įamžinti savąjį miestą fotografijose. Geriausiųjų darbų autoriams Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. Arvydas Vidžiūnas kartu su asociacija „Sūduvos kultūros fondas“ padovanojo „kelialapius“ ekskursijai į Vilnių rudens atostogų metu.

Spalio 28-osios rytą autobusas su konkurso nugalėtojais pajudėjo Vilniaus link. Pirmasis ekskursijos objektas buvo LR Seimas. Čia mokiniai galėjo ne tik susipažinti su įstatymų leidimo procedūromis bet ir „gyvai“ pamatyti Plenarinių posėdžių salę, Kovo 11-osios salę, Spaudos konferencijų salę, aplankyti Seimo Europos informacijos biurą bei pabendrauti su Marijampolėje dirbančiu Seimo nariu Arvydu Vidžiūnu.

Po gerų poros valandų, praleistų Seime, jaunųjų fotografijos mėgėjų laukė ekskursija po menininkų respubliką – Užupį. Maršrutas prasidėjo Šv. Onos bažnyčia, kurią, anot garsios legendos, net pats Napoleonas norėjęs parsinešti ant delno į Paryžių. Vėliau gidės vedini ekskursijos dalyviai apžiūrėjo skirtingų menininkų idėjas apjungiantį Meno inkubatorių, žavėjosi jaukia ramybe spinduliuojančia Šv. Baltramiejaus bažnyčia, aplankė Bernardinų kapines, priglaudusias daug iškilių vilniečių, bei gėrėjosi nuostabia Vilniaus panorama, atsiveriančia nuo Užupio.

Grįžtant pakeliui į Marijampolę ekskursijos dalyviai aplankė ir senają sostinę – Trakus. Apžiūrėjome Karaimų etnografijos parodą, vaikščiojome Galvės ežero pakrante ir, savaime suprantama, vaišinomės kibinais.

Po visų kelionių pasipildo įspūdžių ir prisiminimų „bagažas“, tačiau senasis Vilnius įkvėpė į savo gimtąją Marijampolę pažvelgti kitaip – galbūt pamatyti savame mieste tai, kas yra išskirtinio, kas dar išlikę iš senosios Marijampolės laikų. Gyvendami čia ir dabar, negalime pamiršti savo miesto istorijos, kuri gyva daugelyje pastatų, gatvelių bei mūsų vyresniosios kartos atmintyje.

Todėl kviečiame visus atidžiau stebėti gimtąjį miestą, fiksuoti jį ne tik fotografijose, bet ir pakalbinti senelius ar prosenelius, kurie dar gali padėti įamžinti mūsų miesto istoriją.

Kristina Bilinskaitė

JKL Marijampolės filialo pirmininkė